Videonovērošana ieguvumi

Videonovērošana var ievērojami palielināt jūsu īpašuma drošību un aizsargāt jūsu ģimeni, tāpēc mēs esam apkopojuši mūsu 5 galvenās priekšrocības, kas saistītas ar videonovērošanas ierīču uzstādīšanu jūsu mājās, lai palīdzētu jums stimulēt CCTV instalēšanu jūsu telpās:

Apdrošināšanas atskaitījumi

Lai gan finansiālais ieguvums, iespējams, nav jūsu motivators drošības sistēmas uzstādīšanai, tas noteikti ir papildu bonuss, kas CCTV var padarīt pievilcīgāku! Izvērtējot apdrošināšanas polisi, jūsu īpašuma drošībai ir milzīga ietekme uz samaksāto naudas summu, tāpēc, veicot pasākumus, lai padarītu jūsu īpašumu drošāku un samazinātu varbūtību, ka jūsu īpašums tiks sabojāts vai izdemolēts, jūs savukārt esat samazinot iespējamību iesniegt atlīdzību, ļaujot apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējam samazināt jūsu polises izmaksas.

Vizuāls noziegumu novēršanas līdzeklis

Videonovērošana var būt milzīgs atturošs līdzeklis noziedzniekiem, it īpaši attiecībā uz iepriekš plānotiem noziegumiem. Tas nozīmē, ka zagļi daudz retāk mērķē uz jūsu mājām, palīdzot saglabāt jūsu mantas drošībā un palielinot jūsu ģimenes drošību. Lai maksimāli izmantotu savu videonovērošanas kameru, skaidri reklamējiet tā klātbūtni savā īpašumā, lai nodrošinātu, ka nevēlamie viesi paliek labi prom.

Ļauj jums kontrolēt sava īpašuma perimetru no jūsu mājas drošības
Videonovērošanas sistēmu var iestatīt dažādās neredzīgajās vietās ap jūsu mājām, kuras jūs nevarat redzēt no logiem, lai, dzirdot neparastu troksni vai vēloties papildu mieru, varētu pārbaudīt sava īpašuma perimetru, neatstājot prom Tavas mājas.

Tas ir ne tikai drošāk, bet arī mazāk stresa. Vēl viens labs CCTV pielietojums ir izmantot kā acis caurumiem mājām, kurās nav viņu – ja jūs apmeklējat apmeklētāju vēlu vakarā un neesat pārliecināts, kas tas varētu būt, jūs varat identificēt apmeklētāju, neatbildot uz durvīm. Tas ir īpaši noderīgi mazāk aizsargātām personām, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Var palīdzēt identificēt noziedzniekus

Videonovērošana nav tikai preventīva sistēma, tā var arī palīdzēt noziedzniekus saukt pie atbildības. Ja notika vissliktākais un jūsu īpašums tika aplaupīts, sabojāts vai izdemolēts vai ja jūsu kameru tuvumā notika cits noziedzīgs notikums, jūsu videonovērošanas videomateriālu var nodot policijai, lai palīdzētu atrast un identificēt vainīgos, radot dažus ļoti vajadzīgs taisnīgums un palīdzība saglabāt ielas drošākas visiem.

Nepieciešama neliela apkope

Vēl viens fantastisks CCTV ieguvums salīdzinājumā ar daudziem citiem drošības pasākumiem ir tas, ka tiem nav nepieciešama apkope. Pēc uzstādīšanas jūs varat paļauties uz tiem, lai aizsargātu un uzraudzītu jūsu māju un ģimeni nākamajos gados, vienkārši pieprasot laiku pa laikam notīrīt un pārbaudīt profesionālu komandu.

Videokameras funkcijas

Videokameras pareizo funkciju izvēle ir svarīga. Ir svarīgi atrast piemērotāko kameru darbam un lietotājam. Dažas funkcijas ir labāk piemērotas mājas filmām, bet citas – nopietnākiem filmu veidotājiem. Izvēloties videokameru, ir svarīgi šādi faktori.

1. Sensori

Videokamerās ir divu veidu sensori. Tie atšķiras atkarībā no tā, kā kamera uzņem attēlu. Uzlādētajām ierīcēm vai CCD kamerām ir atsevišķi sensori katrai sarkanajai, zaļajai un zilajai gaismai. Tas rada precīzus, dinamiskus un asus attēlus. Papildu metāla oksīda pusvadītāju vai CMOS sensori ir lielāki nekā CCD sensori. Šāda veida sensori spēj absorbēt vairāk gaismas fotokamerā un patērēt mazāk enerģijas nekā CCD.

2. Tālummaiņas opcijas

Kameras tālummaiņa parasti ietilpst vienā no diviem veidiem: optiskā vai digitālā. Vērtības, piemēram, 10x un 50x norāda optisko tālummaiņas veidu. Šīs vērtības ietver objektīva fizisko kustību, neradot kompromisus attēla kvalitātē. Digitālā tālummaiņa ietver pikseļu palielināšanu attēlā, radot neskaidru attēlu.

3. Attēlu stabilizatori

Šī ir ērta funkcija, kas samazina kratot, kas parasti rodas, ierakstot sižetu. Stabilizatori var būt elektroniski vai optiski. Lai saņemtu papildu atbalstu, izmantojiet statīvu vai piestipriniet sevi pret sienu (vai turiet kameru ar abām rokām un elkoņiem pret krūtīm).

4. Zems apgaismojums

Videokameras izvēle, kas spēj uztvert zemos apgaismojuma apstākļos, ir lieliska, ja ierīci izmantojat telpās vai vakaros. Dažām kamerām ir zems aizvara ātrums, savukārt citās kamerās ir iebūvēta apgaismojuma ierīce vai infrasarkanā gaisma, lai kompensētu vājo apgaismojumu.

5. Skaņa

Izvēlieties kameru ar mikrofonu, kas uzcelts kameras augšpusē vai priekšpusē. Lai iegūtu papildu kvalitāti, meklējiet kameru, kas ļauj pievienot ārējo mikrofonu.

Pirms paraksti darba līgumu…

Daudzsološs uzņēmums piedāvā Jums darba līgumu. Ja skaitļi ir pareizi, vai jūs vienkārši nevajadzētu noķerties, legalizēt, parakstīt un svinēt?

Ne tik ātri – jums ir rūpīgi jāizlasa līgums, jāapzinās daži darba tiesību akti un juriskonsulti jāpārskata attiecīgie dokumenti. Šeit ir sākums tam, ko meklēt, uzsākot līguma pārskatīšanas procesu.

1. Tas ir darba drošība, stulba

Aizsardzība pret piespiedu izbeigšanu nav automātiska ar darba līgumiem. “Jums jājautā:” Vai ar šo nolīgumu es saņemšu jebkādu darba drošību? “Saka Džošua Zukerberga, partneris Pryor Cashman LLP Ņujorkā.

Kā tu to dari? Pirmkārt, “lai noteiktu, vai esat darbinieks, kas strādās pie darba vai strādās uz noteiktu laiku,” saka Paties Fišers, galvenais Gordon & Rees LLP advokāts Maiami.

2. Sākuma un beigu datumi

“Jums ir jābūt sākuma datumam un beigu datumam jūsu nodarbinātībai, citādi tas ir tikai piedāvājuma vēstule,” saka Alan Lescht, Alan Lescht & Associates dibinātājs, PC dibinātājs Vašingtonā. Šie datumi ir nepieciešami, bet nepietiekami. Izlasiet līgumu, lai izprastu visus izbeigšanas noteikumus.

“Darba devēji bieži iekļaus valodu, kas nozīmē, ka attiecības paliek pēc vēlēšanās, kas nozīmē, ka jūs jebkurā brīdī varat tikt izbeigta jebkura iemesla dēļ,” saka Lescht. “Man bija ārsti, kas domāja, ka viņi ir bloķējušies trīs gadu termiņā, bet viņi neatbilda valodai, kas ļauj darba devējam izbeigt viņus 30 vai 60 dienas iepriekš.”

3. Izbeigšanas iemesls

“Darbinieks vēlas vienkārši izbeigt darbu,” saka Lesšts. “Jūs nevēlaties, lai darba devējs izbeigtu plašu rīcības brīvību.”

4. Kompensācija un pabalsti

Kāda ir jūsu maksa? Vai prēmija ir garantēta vai izvēles tiesības? Kurš nolemj, vai esat izpildījis kritērijus veiktspējas bonusam? Cik mērķis ir šie kritēriji? Vai pabalsti ir garantēti vai maināmi pēc darba devēja pievilcības?

“Pārliecinieties, vai visi kompensācijas veidi ir detalizēti,” saka Fisher.

5. Darba apraksts

Ja jūs piekrītat, ka uz noteiktu laiku ir ieslodzīts darbā, pārliecinieties, vai tas ir darbs, kas, jūsuprāt, tas ir. “Es gribētu sagaidīt, ka mans vārds un loma ir izskaidrota un no manis sagaidāma,” saka Fišers.

6. Moonlighting

Ja jūs plānojat veikt jebkādu darbu vietnē, pārliecinieties, ka līgums neaizliedz to darīt. “Īpaši šajā ekonomikā daudziem cilvēkiem ir vairāk nekā viens darbs, un daudziem darba devējiem būs ekskluzīvs nodarbinātības nodrošinājums,” apgalvo Fišers. Tomēr viņa piebilst, ka šie noteikumi nav vienādi izpildāmi 50 valstīs.

7. Autortiesības, izgudrojumi utt

Jūsu darba devējs var iesniegt prasību par savu radošo darbību augļiem, pat ja jūs strādājat pie sānu projekta pie sava darba devēja telpām un ārpus darba laika. “Ja jūs savu darbu laikā esat izgudrojis kaut ko tādu, intelektuālais īpašums parasti pieder darba devējam,” saka Fišers.

Kas par šo izcilo izgudrojumu jūsu garāžā, kas ir gandrīz pilnīgs, kad jūs parakstaties ar jaunu darba devēju? “Jūs varētu vēlēties izcelt visu, ko jūs jau strādājat, un nojauciet to,” saka Zukerbergs.

8. Noncompete klauzula

Sargieties no parakstīšanas jebkura līguma, kas ļauj jums strādāt konkurentam ievērojamu laiku pēc atdalīšanas. “Darba ņēmējiem ir jāpārliecinās, ka viņi nākotnē nespēj kļūt par bezdarbniekiem,” saka Fišers.

Tomēr tiesas var nelietīgi izturēties pret darba līgumu, kas aizliedz jums praktiski jebkurā vietā, uz visiem laikiem. “Lai izpildāmi, nekompiletiem jābūt saprātīgiem termiņiem un saprātīgiem ģeogrāfiskiem ierobežojumiem,” saka Lescht.

9. Klientu un darbinieku neuzticība

Meklējiet pēcnodarbinātības ierobežojumus jūsu spējai veikt darījumus ar cilvēkiem, ar kuriem esat strādājis līguma darbības laikā. “Var būt aizliegums zagt darbiniekus,” saka Lescht. “Lai izpildāmu, terminam jābūt saprātīgam, iespējams, vienu vai divus gadus.”

10. Darba devēju tirdzniecība

“Kas notiek, ja uzņēmums tiek pārdots? Vai darba līgums tiek izbeigts vai paliek spēkā? “Jautā Alyson Brown, partneris Clouse Dunn Khoshbin LLP, Dalasā.

Vai jūs patiešām varat apstrīdēt darba līguma noteikumus? Jā, un cienījamai sabiedrībai ir jāciena jūs par to. “Desmit reizes no 10, ir vērts jautāt par to, kas jums ir šaubas,” saka Zukerbergs.

Romiešu likumi

Romiešu likumi

Romas likumi, kas atklāti senos juridiskos tekstos, literatūrā, papīruros, vaska tabletes un uzrakstos, aptvēra ikdienas romiešu dzīves aspektus kā noziedzību un sodu, zemi un īpašumu, tirdzniecību, jūras un lauksaimniecības rūpniecību, pilsonību, seksualitāti un prostitūciju, verdzība un manumizācija, vietējā un valsts politika, atbildība un īpašuma bojājums, kā arī miera saglabāšana. Likums tika izveidots dažādos veidos, piemēram, ar statūtiem, maģistra nolēmumiem, imperatora rīkojumiem, senatora dekrētiem, sapulces balsīm, plebiscitiem un ekspertu juriskonsultu apspriedēm, un tādējādi tie bija daudzpusīgi un pietiekami elastīgi, lai risinātu mainīgos apstākļus no Romas pasaules, no republikas uz imperiālo politiku, no vietējās līdz nacionālajai tirdzniecībai, un valsts uz starpvalstu politiku.

Vēsturiskie avoti

Viens no svarīgākajiem avotiem par romiešu likumiem ir Corpus Iuris Civilis, ko apkopo Justinian I aizgādībā un kas, kā to norāda nosaukums, paredz civiltiesības. Viena no četrām grāmatām, masveida Digest, aptver visus valsts un privāttiesību aspektus. The Digest tika ražots 533 CE Tribonian uzraudzībā, un tas ir aptuveni 2000 atsevišķu juridisko apjomu pārskats. Šos oriģinālos avotus rakstījuši atzīti juristi vai juridiskie eksperti, piemēram, Gaius, Ulpians un Pāvils, un tie padara Digest par vienu no bagātākajiem tekstiem, kas izdzīvoja no senatnes, jo tajā atrodas nejaušās vēsturiskās informācijas dārgums, kas izmantots, lai ilustrētu dažādus sākot no dzīves ilguma līdz skaitļiem nodokļu jomā.

Citas tiesību kolekcijas ietver Codex Gregorianus (izdots c. 292 CE) un Codex Hermogenianus (izdots 295 CE), abi nosaukti pēc ievērojamiem juristiem Diokletiāna valdīšanas laikā un kopumā ietverot vairāk nekā 2500 tekstu. Ir arī Theodosian kodekss, kolekcija no vairāk nekā 2700 likumiem, kas apkopoti 430. gados CE un pievienota nākamajos gados, un, visbeidzot, Codex Iustinianus (528-534 CE), kurā apkopoti un pagarināti vecāki codexes.

Tad ir arī īpaša veida juridiskie dokumenti, kas saglabājušies senatnē, piemēram, sarunu dokumenti, kuros tiek atklāti visa veida darījumi no īres un nomas līgumiem uz līgumiem, kuros izklāstīta īpašuma nodošana. Arī uzraksti var atklāt likumus un to sekas, jo tie novietoti uz sabiedriskiem pieminekļiem, viņi publiskoja jaunos likumus vai arī pateicās par tiesas uzvarām tiem, kuri atbalstīja iesaistīto pusi.

Tiesību avoti

Romas tiesību aktu iezīme bija īpaša uzmanība, kas pievērsta valodas precizitātei.

Romas likums bija pēc būtības kumulatīvs, t.i., jaunais likums var tikt pievienots juridiskajam korpusam vai aizstāts ar iepriekšējo likumu. Likumi (leges), plebiscitiķi, senatori (decreta), nolēmuši lietas (res iudicatae), custom, edicts (senatusconsulta) no imperatora, maģistrāti vai citas augstākas amatpersonas, piemēram, praetoru un eedilu, visi varētu būt romiešu tiesību avoti.

Tradīcijās pirmais romiešu tiesību avots bija Divpadsmit tabulas, kas izdzīvo tikai kā atsauces vēlākos avotos. Ievērojot iniciatīvu vienā vietā ievākt agrīnas republikas civillikumus (ius civile) un izbeigt priesteru un patricians klases tiesību ekskluzīvo dominēšanu tiesībās, likumi, kas reglamentē attiecības starp pilsoņiem, tika kodificēti un atdalīti no svētajām tiesībām (ius sacrum ) Šis dokuments patiešām bija sodu kopums par pilsoņu tiesībām, jo ​​visas pārējās personas bija ģimenes (pater familias) vīriešu dzimuma vadītāja jurisdikcijā, kurai bija ievērojama rīcības brīvība pret viņu aprūpē esošajiem, gan brīviem un nebrīvē.

Divpadsmit tabulas kļuva ierobežotas izmantošanas gadījumos, kad radās juridiski jautājumi, uz kuriem tie neattiecās, piemēram, tā kā komercdarbības izplatīšanai bija nepieciešams nodrošināt likumīgu pārklājumu starp darījumiem un darījumiem starp pilsoņiem un nepilsoņiem un likumiem, kas uzskatīja, ka uzvedība un iesaistīto pušu nodoms. Šīs attiecības kļuva par līgumu un noteikumu, piemēram, nosacījumu, un no c. 242 BCE, strīdus vadīja īpašs tiesnesis (praetor peregrinus), kas īpaši nodarbojās ar juridiskiem strīdiem, kuros iesaistīti ārzemnieki, un attiecībām starp Romu un ārvalstīm, t.i., starptautiskajām tiesībām (ius gentium).

Republikā lielāks uzsvars bija uz esošo likumu pielāgošanu maģistrātiem (ius honorarium), nevis par pilnīgi jaunu tiesību aktu izveidošanu. Tas tika izdarīts it īpaši ikgadējā Praetor’s Edict (kodificēts ar 131 CE), kad bija norādīti pieļaujamo lietu veidi, aizstāvība un izņēmumi, kā arī novērtēts iepriekšējā gada tiesiskā politika, attiecīgi izdarot nepieciešamās juridiskās izmaiņas. Tādā veidā tika piemēroti likumi, kurus varētu pielāgot, kamēr pats likums palika nemainīgs, un tādēļ tika izveidota virkne gadījumu formulu, lai sniegtu lielāku juridisku skaidrību par vienmēr mainīgo situāciju Romas sabiedrībā. Piemēram, lai palielinātu naudas soda apmēru, lai sasniegtu inflācijas līmeni, tomēr juridiskais naudas sods par konkrētu pārkāpumu palika nemainīgs. Tāpat arī citas amatpersonas, piemēram, valdes locekļi un militārās tiesas, varētu “interpretēt” likumu un piemērot to katrā atsevišķā gadījumā, ņemot vērā konkrētos apstākļus.

Imperiālajos laikos Imperators aktīvi piedalījās juridiskajos jautājumos, it īpaši atbildot uz privātiem lūgumrakstiem (libelli), taču viņš parasti darbojās pēc padomiem no tiem, kuri vislabāk spēj spriest par tiesiskajiem jautājumiem, proti, juristi (skat. Zemāk). Varbūt visslavenākais imperatora piemērs, kas radīja jaunu likumu, bija Karakallas 212 CE redakcija, kas piešķīra romiešu pilsonību visiem brīvajiem impērijas iedzīvotājiem. Imperators arī darbojās kā tiesnesis, kad bija pretrunas starp romiešu likumiem un provinču vietējiem likumiem, kas parasti tika saglabāti neskarti un vismaz teorētiski problēma tika novērsta ar Caracalla kunga rīkojumu. Praksē vietējie likumi izdzīvoja kā muita un parasti netika atcelti, ja vien viņi neapvainoja romiešu jutīgumu, piemēram, tādus, kas attiecas uz incestu un daudzu paņēmienu.

No valdnieka valdīšanas imperatora spriedumi un paziņojumi tika savākti imperatora konstitūcijās vai konstitūcijas principos. Turklāt Senāts varētu izdot arī reglamentējošos noteikumus (senāta konsultāciju), piemēram, attiecībā uz publiskām spēlēm vai sieviešu mantojuma tiesībām. Statūtu likums, ko cilvēki izveidojuši ar publisku asambleju (comitia), kaut gan reti, var arī veicināt juridisko korpusu, bet parasti tas attiecas tikai uz svinīgiem jautājumiem, piemēram, par pirmās pakāpes mirušo imperatoru bērnu apņēmību piešķirt pēcnāves apbalvojumus.

Konstantīnes I valdīšanas laikā imperatora kvestors bieži nāca caur imperatora izteikumiem, un to izmantotais valodas formas kļūst arvien mazāk tehniski, bieži vien minēts kā romu tiesību “vulgarizācijas” sākums. Taču patiesībā tiesību zinātņu skolas faktiski uzplauka un tiesību eksperti joprojām bija gatavi gan kvestoram, gan sabiedrībai apspriest stingrākos tiesību jautājumus ar šo jauno, mazāk tehnisko pieeju tiesību aktu formulējumam.

Svarīgs romiešu tiesību elements bija juridisti (jurisprudenti), juridiskie eksperti, kas pakļāvuši rakstiskus likumus, noteikumus un iestādes, lai veiktu intelektuālu pārbaudi un diskusiju, lai no tām izņemtu no tiem pamatnoteikumus, kurus tie ietvēra, un pēc tam piemēroja un pārbaudīja šos principus hipotētiski specifiski lai tos piemērotu jaunajiem tiesību aktiem. Juristi bija elites ķermenis, jo vienlaicīgi viņu skaits bija mazāks par 20, un viņu kvalifikācija lomai bija plašas zināšanas par likumu un tās vēsturi. Imperiālajos laikos tie tika iekļauti vispārējā birokrātijā, kas kalpoja imperatoram. Juristam bija arī kaut kas juridisko zināšanu monopols, jo iespēja 2. un 2. gadsimta CE nebija iespējama, lai studētu tiesības, jo daļa no parastās izglītības programmas nebija iespējama. Jurists arī uzrakstīja juridiskus traktātus, viens no ietekmīgākajiem bija Q. Mucius Scaevola Civillikumā (De Iure Civili) 1. gadsimta pirms mūsu ēras.

Kaut arī juristi bieži nāca no sabiedrības augšējiem posteņiem un, iespējams, neizbēgami bija saistīti ar jautājumiem, kas visvairāk attiecas uz šo eliti, viņi arī apsprieda divus sociālos pamatprincipus: taisnīgumu (aequitas) un praktiskumu (utilitas). Arī viņu intelektuālā monopola dēļ juristi bija daudz neatkarīgāki nekā politika un reliģija, nekā tas parasti bija senās sabiedrībās. Tomēr no 3. gadsimta CE juridistes sistēmu aizstāja tiešāka iejaukšanās no tiem, kas tika pārvaldīti, it īpaši pats imperators. Pakāpeniski palielinājās juridisko ekspertu skaits un juristi atnāca līdzīgi mūsdienīgiem advokātiem, ar kuriem konsultējās ikviens, kam vajadzēja juridisku konsultāciju. Tomēr atšķirībā no mūsdienu advokātiem, un vismaz principā viņi piedāvāja savus pakalpojumus bez maksas.

Praktiskie pasākumi

Praksē tiesvedību bieži vien izvairījās no pusēm, kuras nolēmušas zvērestu vai insiurandum, taču, neizdarot šādu risinājumu, prasītājs, kas prasītāju uzaicina uz tiesu (civillietas: iudicia publica vai krimināllietas likums: quaestiones). Vairāku juridisko lietu pirmais posms bija tad, kad iesaistītās puses atradās tiesāšanā, kas noteica attiecīgo juridisko jautājumu un noraidīja lietu kā tiesisku iejaukšanos (denegatio actiomis) vai iecēla oficiālu (iudex datus), lai uzklausītu un novērtētu lieta. Kad abas puses vienojās par tiesneša novērtējumu, lieta tika uzklausīta pirms iudex, kas valsts vārdā pieņēma lēmumu. Atbildētājam un prasītājam tiesas sēdē bija jāiepazīstas ar sevi, jo viņiem nebija juridiskas pārstāvniecības sistēmas. Ja atbildētājs zaudēja civilprocesu, notika apsūdzība, un viņiem būtu jāmaksā naudas summa (litis aestimatio), kuru parasti pieņēmusi iudex, kas varētu attiekties uz preču sākotnējo vērtību vai zaudējumiem, kas radušies prasītājam.

Sodi par noziegumiem tika veidoti kā preventīvi līdzekļi, nevis koriģējoši pasākumi, un tie varētu ietvert soda naudas (multae), ieslodzījumu, piespiedu izturēšanos, īpašuma konfiskāciju, pilsonības zaudēšanu, trimdu, piespiedu darbu vai nāvessodu (poēna capitis). Sodi arī var atšķirties atkarībā no atbildētāja statusa un, ja viņi ir vīrieši, sievietes vai vergi. Iespējams, nav pārsteigums, ka vīrieši ar augstāku sociālo statusu parasti saņēma sliktākus sodus. Soda nopietnība varētu būt atkarīga arī no tādiem faktoriem kā iecerēšana, provokācija, biežums un alkohola ietekme.

Daudzos gadījumos, it īpaši civiltiesībās, ja atbildētājs nomira pirms tiesvedības pabeigšanas, viņu mantiniekam var pieprasīt palikt sākotnējā atbildētāja vietā. Republikā romu tiesību aktos nav reālu apelācijas līdzekli, bet imperatora laikā neapmierinātās puses varēja vērsties pie imperatora vai augstā amatpersonas, un sākotnējo lēmumu varēja atcelt vai mainīt. Tomēr visām apelācijām, kurās nav pamatotu iemeslu, var uzlikt soda naudu.

Secinājums

Iespējams, ka viens no lielākajiem romiešu tiesību ieguvumiem bija tas, ka, palielinoties impērijai, un iedzīvotāju skaits pieauga daudzveidīgāk, likumi un pilsoņu aizsardzība bija saistošs spēks kopienām un veicināja cerību, ka pilsoņu tiesības (un laikā, pat nepilsoņa tiesības), un ir izveidota sistēma, kurā varētu tikt novērstas kļūdas. Turklāt romieši mums ir nodevuši mums ne tikai daudzus juridiskos terminus, kas mūsdienās tiek izmantoti tiesību jomā, bet arī viņu aizrautība un zināšanas precīzai un precīzai juridiskai terminoloģijai, lai vēlreiz izvairītos no neskaidrības vai pat nepareizas tiesību interpretācijas , pieeja, kuru mēģina sacensties visos mūsdienu juridiskajos dokumentos.